Rožnov pod Radhoštěm l Dlouhodobé zpravodajství

  Staré i Nové projekty...  Přehledně...   Aktuálně... Nezávisle...   

 

Městské koupaliště a jeho modernizace

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  MěÚ Rožnov 7.7.2014 - Zrekonstruované koupaliště otevřeno
  Slavnostním otevřením dnes zahájilo letní provoz nově rekonstruované koupaliště v Rožnově pod Radhoštěm. Nákladem 21 milionů korun tady byla vybudována řada atrakcí, které využijí malí i velcí návštěvníci Rožnova a městského koupaliště

Slavnostní otevření nově zrekonstruovaného koupaliště. To byla jedna z hlavních dnešních událostí v Rožnově pod Radhoštěm. Díky dotaci z Regionálního operačního programu ve výši 18 milionů korun byl v polovině starého nefunkčního a chátrajícího bazénu vybudován nový nerezový bazén o celkové kapacitě vody 384 m3 a ploše 320 m2.

„V rámci této investice jsme vybudovali novou strojovnu bazénové technologie, novou akumulační (vyrovnávací) jímku a co je důležité pro návštěvníky, tak samozřejmě řadu atrakcí. Patří mezi ně například 10 metrů dlouhá a 3 metry široká skluzavka, vodní číše, vodní masážní chrlič, dvě vodní masážní děla, masážní perličková lůžka a masážní perličková sedací lavice, pět bočních masážních trysek, dnová masážní tryska, divoká řeka, houpací bazén a součástí rekonstruovaného koupaliště je také spojovací lávka (most) vedoucí z jedné strany bazénu na druhou,“ vypočítala jednotlivé atrakce starostka Rožnova Markéta Blinková, která má z nového koupaliště samozřejmě velkou radost.

„Jednak proto, že koupání v Rožnově je vyhledávanou letní aktivitou návštěvníků našeho města a staré koupaliště opravdu nebylo dvakrát reprezentativní. A jednak proto, že se nám na celou investici podařilo po létech jednání a předkládání různých projektů získat dotaci ve výši 18 milionů korun a v minimální míře jsme tak zatížili rozpočet města,“ uvedla starostka Blinková s tím, že dalším krokem by měla být rekonstrukce rožnovského kempu, který ale v současné chvíli není v majetku města.

 
  5plus2.cz 22.3.2014 - Zmodernizované rožnovské koupaliště přivítá první návštěvníky už v létě
 

  Dělníci v reflexních vestách s lopatami a kolečky v rukou, těžká technika navážející materiál a všudypřítomné plastové trubky a betonové skruže. Rekonstrukce rožnovského koupaliště je v plném proudu. Jejím výsledkem má být především otevření nového zážitkového bazénu se skluzavkou, chrliči a masážními prvky.

O modernizaci koupaliště usilovala radnice dlouhých šest let. Až na přelomu loňského a letošního roku se jí však konečně podařilo dosáhnout na mnohamilionovou evropskou dotaci, kterou k rekonstrukci nutně potřebovala.

„Je pravda, že koupaliště už má nejlepší roky za sebou. V poslední době se na něj navíc prakticky vůbec nesáhlo. Bazény jsou oprýskané a i zázemí by mohlo být lepší,“ míní Rožnovan Pavel Horák.

Původně se přitom město snažilo získat peníze na vybudování průplavového bazénu u stávajícího krytého bazénu. Ani nadvakrát však úspěšné nebylo a proto svůj zájem obrátilo k rekonstrukci stávajícího venkovního koupaliště na Horních Pasekách.

A na co že se mohou jeho návštěvníci už v létě těšit? „Areál obohatí nový relaxační bazén s atrakcemi. Mezi nimi bude divoká řeka se slunečním ostrovem, vodní hřiby s chrliči, masážní lavice a lůžka nebo trojmístná skluzavka,“ vyjmenoval jednatel společnosti Krytý bazén Rožnov Stanislav Zlámal.

Zábavní vodní plocha vyplní jámu za stávajícím pětadvacetimetrovým bazénem, v níž se dříve nacházela vana bazénu původního. Součástí stavebních prací je i vybudování nové jímky, čističek či strojovny. „Počítá se také s obnovou nátěru současného padesátimetrového bazénu,“ přiblížila rožnovská starostka Markéta Blinková.

Proměna koupaliště přijde na více než 21,5 milionu korun. „Dotace z ROP Střední Morava činí přes 18,2 milionu, 3,3 milionu tvoří spoluúčast města,“ vypočítal Zlámal.

Práce přímo na místě zahájili stavbaři díky přízni počasí s notným předstihem už koncem ledna. Pravděpodobně se tedy uspíší i termín dokončení rekonstrukce, který smlouva stanoví k 14. červenci.

„Věřím, že obyvatelé města i jeho návštěvníci, budou moci využívat koupaliště už v letošní turistické sezoně,“ poznamenal mluvčí rožnovské radnice Tomáš Gross.

Podle všeho by navíc vstupné na koupaliště, které loni činilo 55 korun pro dospělé a 30 korun pro děti do 15 let, mělo zůstat stejné i letos. „Se zvýšením ceny vstupenek nepočítáme,“ potvrdila starostka Blinková.

V budoucnu chce město navíc podle ní v areálu nechat nainstalovat i zařízení na ohřev vody, které má za cíl dále zvýšit komfort návštěvníků. „Zásluhou teplejší vody bychom pak rádi prodloužili sezonu užívání venkovního koupaliště,“ uzavřela starostka.

Foto: RožnovDNES

 
  Spektrum Rožnovska 28.11.2013 - Město získalo dotaci na modernizaci koupaliště

 

  Je to hotová věc. Obyvatelé Rožnova pod Radhoštěm i turisté budou už příští  rok trávit volný čas u vody jak se patří. Město totiž uspělo v žádosti o dotaci na modernizaci koupaliště na Horních Pasekách. Předpokládané náklady jsou vyčísleny na 23 milionů korun, z nichž až pětaosmdesát procent zaplatí Regionální  rada Střední Moravy v rámci zvýšení atraktivity regionu a zpříjemnění života obyvatel. Zhruba 3,3 milionu korun, tedy patnáct procent, vloží do projektu rožnovská radnice.  

Řadu měsíců to ale vypadalo, že město dotaci nedostane. Poskytovateli se totiž nelíbilo, že by moderní koupaliště ovlivnilo konkurenceschopnost dalších bazénů a akvaparků v širokém okolí, zejména na Slovensku a v Polsku. Rožnovští úředníci se ale odmítali vzdát. A pustli se do dlouhého boje s nejistým výsledkem.

„Nechali jsme si vypracovat expertní posudek, který dokázal, že koupaliště využívají především turisté, kteří do města prioritně nejezdí kvůli možnosti si zaplavat. Nemohla být proto řeč o úmyslu narušení hospodářské soutěže pro okolní akvaparky, o to méně pak pro obdobná zahraniční zařízení,“ upozornil vedoucí odboru rozvoje Ivo Marcin. Město s úředníky Regionální rady Střední Moravy vyvolalo několik jednání. A nakonec uspělo.

Když jsem se to dozvěděla, měla jsem ohromnou radost. Je to pro obyvatele města i návštěvníky mimořádně dobrá zpráva. O rekonstrukci jsme usilovali šest let. Prokázat, že náš projekt nezakládá veřejnou podporu, tedy že neovlivňuje konkurenceschopnost jiných akvaparků, bylo velmi těžké. Už proto, že podmínky se za ty roky neustále zpřísňovaly a my byli na samém chvostu žadatelů,“ upozornila starostka Markéta Blinková s tím, že město bude nyní hledat finanční zdroje na koupi zařízení pro ohřev vody.

Už příští rok vznikne vedle plaveckého bazénu na Horních Pasekách nová zábavní vodní plocha s atrakcemi. „Přibude divoká řeka se slunečním ostrovem, vodní hřiby s clonami a s chrliči, masážní lavice, lůžka, dnové masážní rošty a trojskluzavka,“ popsal jednatel společnosti Krytý bazén Rožnov Stanislav Zlámal. Poslední rekonstrukcí prošla bazénová vana v roce 2001, od té doby se úpravy týkaly pouze oplocení, sociálního zařízení, převlékáren a občerstvení.

 

 

 

 

Vyhledávání v Rožnov DNES       

RožnovDNES

 

Zajímavosti  Události  Dotazy a další pište na: rprinfo@email.cz      Tv Program     Rádio     Čas     O nás   Veškeré zde uvedené informace jsou pouze informačního charakteru a proto nemusí souhlasit se skutečností.

MALU 2006 - 2016 (M0)