Hlavní strana

 

Volný čas

 

 

Zábava / Kultura

Sport

Výlety

Okolí

 

 

Vzdálené okolí Rožnova pod Radhoštěm
   autem

 
    Zoo Zlín (Lešná)

   Tip: zoo  Využití: celoročně

   Více: ZDE

  Hodnocení výletu: 100%

  Za jeden den podniknete cestu kolem světa a seznámíte se s typickými zástupci zvířat Afriky, Asie, Austrálie, Střední a Jižní Ameriky.

 

50 km

 
    Hrad Hukvaldy (Hukvaldy)

   Tip: hrad  Využití: Duben - Září

   Více: ZDE

  Hodnocení výletu: 90%

  Hrad Hukvaldy byl pravděpodobně vybudován v první polovině 13. století. Po požáru v roce 1762 již hrad Hukvaldy nebyl obnoven. Nejlépe zachovalým objektem na hradě Hukvaldy je kaple sv. Ondřeje, která byla v 19. století obnovena a udržována. Na hradě se pravidelně konají kulturní akce.

 

20 km

 
    Lysá Hora

   Tip: hora  Využití: celoročně

   Více: ZDE

  Hodnocení výletu: 90%

  Z Lysé hory se naskýtá neopakovatelný rozhled na hřebeny a údolí Beskyd, Jeseníky až po Západní a Vysoké Tatry. Na vrcholku Lysé hory je meteorologická stanice, televizní vysílač, horská služba, horská chata SKI, občerstvení Šantán, horská chata Lysá hora a ubytovna Kameňák.

30 km

 
    Štramberská trůba (Štramberk)

   Tip: hrad, jeskyně, město  Využití: jaro/léto/podzim

   Více: ZDE

  Hodnocení výletu: 100%

  Hrad Štramberk stojící na skalnatém vrcholu tzv. Zámeckého kopce, tvoří výraznou dominantu nejen malebného městečka Štramberk, nad jehož severozápadním okrajem historického centra se tyčí, ale celé Lašské brány Beskyd.  V blízkosti jeskyně Šipka a hora Kotouč.

30 km

 
    Muzeum Tatra  (Kopřivnice)

   Tip: muzeum  Využití: celoročně

   Více: ZDE

  Hodnocení výletu: 100%

  Na šedesát osobních a nákladních automobilů ze všech etap výroby doplňují podvozky, motory, modely, designérské návrhy, trofeje ze sportovních klání, dobové fotografie a různé rarity. Spoustu zajímavých a vyčerpávajících informací poskytují vícejazyčné videoboxy s filmovými sekvencemi automobilových skvostů. 

20 km

 
    Zbrašovské aragonitové jeskyně (Teplice nad Bečvou)

   Tip: jeskyně  Využití: celoročně (nejlépe únor - říjen)

   Více: ZDE

  Hodnocení výletu: 100%

 

Zbrašovské aragonitové jeskyně leží v malebném údolí řeky v lázních Teplicích nad Bečvou. Jde o jedinečný jeskynní systém evropského významu vzniklý současným působením atmosférických vod a teplých minerálních vod vystupujících z velkých hloubek ve vápencích. Unikátní výzdobu tvoří minerál aragonit, dále tzv. gejzírové stalagmity a kulovité sintrové povlaky připomínající koblihy. Jsou nejteplejšími jeskyněni v celé ČR s celoroční stálou teplotou 14°C.

40 km

 

 

 

Veškeré zde uvedené informace jsou pouze informačního charakteru a proto nemusí souhlasit se skutečností.  Foto: lysahora.cz, Lesy ČR, Novinky.cz, turistika.cz

LMS 2006 - 2017 (M0)